p r z e d s t a w i a

 

Poznański Zespół Kameralny

 

„T U T T I   E   S O L O”

 

 

Mariusz Derewecki – skrzypce

Ewelina Pachucka-Mazurek – skrzypce

Leszek Ziółko – wiolonczela

Barbara Mucha – klawesyn

 

 

 

Poznański Zespół Kameralny „Tutti e Solo” powstał w Poznaniu w 1989 r. z inicjatywy Barbary Muchy, kierownika artystycznego zespołu. W zależności od potrzeb reperturu stały czteroosobowy skład zespołu (dwoje skrzypiec, wiolonczela, klawesyn) jest poszerzany o zapraszanych do współpracy innych wykonawców,  instrumentalistów i śpiewaków. W doborze repertuaru zespół koncentruje się na muzyce baroku i wczesnego klasycyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej; sięga też po utwory współczesne. W interpretacji wykonywanych utworów dąży do osiągnięcia równowagi pomiędzy tym, co niesie zapis muzyki dawnej, a możliwościami brzmieniowymi dzisiejszych instrumentów smyczkowych. Klawesyn, którym dysponuje zespół, jest kopią historycznego instrumentu Silbermanna z 2. połowy XVIII wieku.

 

    Zespół licznie koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą (kilkakrotnie w Niemczech, także we Francji i Szwecji). Brał udział w znaczących festiwalach (m.in. Wratislavia Cantans, Kamień Pomorski, Łódź-Łagiewniki, Mikołów, Śląski Festiwal Beethovenowski, Festiwal Polski w Bretanii), cyklach koncertowych (np. warszawskie Koncerty Pałacowe, szczecińskie Koncerty na Zamku, poznańskie Spotkania z obrazem) oraz koncertach charytatywnych. Współpracował z takimi solistami o międzynarodowej renomie jak m.in. Philippe Bernold, Joanna Kozłowska, Jadwiga Kotnowska, Iwona Hossa. Dla amerykańskiej wytwórni płytowej DORIAN Discovery zespół nagrał płytę kompaktową „Klejnoty polskiego baroku”, bardzo wysoko ocenioną przez zagranicznych krytyków muzycznych. Nagrywał dla Polskiego Radia. Opracował i wykonał oprawę muzyczną wydawnictwa multimedialnego „Zamek Królewski w Warszawie”. Na zlecenie telewizji niemieckiej ARD i 3Sat wystąpił  w znanym cyklu programowym „Reisewege zur Kunst” o życiu kulturalnym Poznania.

 

    Muzycy zespołu koncertują również indywidualnie zarówno jako kameraliści, jak i soliści. Od wielu lat prowadzą także działalność pedagogiczną.

 

Szeroki repertur zespołu obejmuje m.in.:

  • monograficzny zestaw utworów polskich;

  • barokową i wczesnoklasyczną muzykę kompozytorów włoskich (m.in. „Pory Roku” Vivaldiego),  niemieckich, francuskich, szkockich, angielskich i in.;

  • barokowe i wczesnoklasyczne utwory z udziałem solistów śpiewaków lub instrumentalistów (np. obój, flet, trąbka, gitara, skrzypce, kontrabas);

  • programy na Boże Narodzenie i na Wielki Post.

 

HAMBURGER ABENDBLATT (6.12.1994):

„Pełne życia, szlachetne muzykowanie, ...wyszukana jakość, ...pięknie, ciepło, z uczuciem, ...z wirtuozowską ruchliwością...”

 

THE WASHINGTON  POST (28.04.1996):

”Stylistyczne mistrzostwo małego, ale fachowego zespołu Tutti e Solo”

 

GŁOS SZCZECIŃSKI (29.06.1998):

„Duża kultura dźwięku i świetne zgranie zespołu”

 

 

  Opracowanie: Biuro Koncertowe Jacek Nędzyński Artists Management.

Prawa autorskie zastrzeżone.

Komercyjne wykorzystanie tekstu dozwolone pod warunkiem podania źródła.

 

 

 

 


 e-mail: jacek@nedzynski.com

 

powrót do listy artystów

 

powrót na stronę otwierającą